Zmeny vo vedení magistrátu a Cyklokoalície

Autor: Andrea Benková | 11.12.2014 o 14:29 | (upravené 11.12.2014 o 23:05) Karma článku: 5,22 | Prečítané:  1214x

Veci verejné v Bratislave zažívajú v posledných dňoch veľké zmeny. Vymieňajú sa nielen pomyselné politické kreslá ale aj pomyselné cykloprezidentské dresy.

Výmena kresiel na magistráte

     Dnes sa v médiách objavila správa o tom ako Ivo Nesrovnal a 45 bratislavských mestských poslancov prevzalo úrad a začala sa tak nová éra na magistráte. Keďže moja sklenená guľa je v umývačke riadu, neviem predpovedať, čo prinesie nové vedenie mestu Bratislava. Verím však, že si svoju funkciu budú zastávať svedomito a podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Naozaj by sa mohli snažiť, keďže ich mzdy sú značne vysoké a mnoho pracujúcich by mohlo o takýchto platoch iba snívať.

Výmena prezidentských cyklodresov v Cyklokoalícii

     Odporučila by som novému vedeniu mesta, aby si bralo príklad z členov Cyklokoalície. Isto si mnohí z Vás položili otázku: "Cyklo-čo"? Cyklokoalícia je občianske združenie, ktoré sa usiluje o rozvoj mestskej cyklistiky, monitoruje a pripomienkuje stav verejných priestorov, aby boli bezbariérové a vyhovujúce pre peších.

     Možno si myslíte, že členovia tohto združenia sú podivní hipsteri, ktorí sú nezamestnaní a takto vykazujú aspoň nejakú činnosť. Omyl ľudkovia! Väčšinou sú to nadšenci, ktorí majú plnohodnotné zamestnanie a všetky aktivity spojené s Cyklokoalíciou vykonávajú vo svojom voľnom čase - pred prácou, po práci alebo často odbiehajú z práce, aby sa mohli zúčastniť na nejakom rokovaní.

     Buď musí byť človek blbec alebo naozaj veľký zanietenec, aby sám študoval rôzne normy, pripomienkoval zložité dopravné stavebné nákresy alebo sa púšťal do boja s úradníkmi. Podotýkam, že títo ľudia to robia úplne zadarmo. Je im ľúto vziať z toho mála, čo sa im podarí vyzbierať na 2% z daní a dobrovoľných príspevkov.

     Cyklokoalícia robí naozaj veľa pre mesto a v médiách nebolo ani len spomenuté, že sa menilo jej vedenie. Teraz už bývalý cykloprezident Michal Malý ukončil svoje funkčné obdobie a pomyselný prezidentský cyklokoaličný dres odovzdal Petrovi Netrimu. Prečo táto informácia nikde nezarezonovala ako informácia o výmene Ftáčnika Nesrovnalom? Odpovedí by mohlo byť hneď viacero napr. zaslepenosť médií veľkými a známymi menami alebo dobrovoľníctvo nie je také zaujímavé ako politika... Čo si myslíte vy?

    

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Gajdoša kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda mali povedať do konca septembra.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?